STUDII DE SECURITATE

Preț: 15,00 lei
Disponibilitate: stoc indisponibil
Editura:
Anul publicării: 2005

Scrie un review!

*
?
Completați numele sau diminutivul dumneavoastră
?
Adresa dvs de e-mail, câmp opțional. Completați dacă doriți să primiți prin e-mail eventualele replici/răspunsuri.
*
?
Scrieți un titlu relevant pentru review-ul dvs
*
?
Textul review-ului, vorbiți la obiect, oferiți câte mai multe detalii.
*
1 2 3 4 5
?
Acordați o notă produsului (în funcție de caracteristici, raport preț/calitate, etc.): de la cinci stele, dacă sunteți foarte mulțumit, până la o stea, dacă sunteți foarte nemulțumit.
*
?
Codul de siguranță, necesar pentru a face distincție între oameni și programele informatice automate care răspândesc spam
Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii

DESCRIERE

Pe fundalul diminuarii amenintarilor de natura militara si al cresterii riscurilor de natura societala, economica, politica si ecologica, Ionel Nicu Sava propune o noua grila de intelegere a securitaii. Conflictele etnice si religioase, ciocnirea civilizatiilor, saracia accentuata din lumea a treia, razboiul petrolului, coruptia si decaderea politica a unor state din fosta URSS, terorismul din lumea islamica sunt noile surse de insecuritate. O abordare exhaustiva a domeniului securitatii. Schimbare de paradigma asupra securitatii militare. Accent pe aspectele politice, economice, societale si ecologice.


Nr pagini: 304
Format: Brosata
Anul aparitiei: 2005

REVIEW-URI

Scrie un review și spune-ne opinia ta despre acest produs scrie un review
Created in 0.0497 sec
Acest site folosește cookie-uri pentru a permite plasarea de comenzi online, precum și pentru analiza traficului și a preferințelor vizitatorilor. Vă rugăm să alocați timpul necesar pentru a citi și a înțelege Politica de Cookie, Politica de Confidențialitate și Clauze și Condiții. Utilizarea în continuare a site-ului implică acceptarea acestor politici, clauze și condiții.